Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

Avastamata pärl Itaalias – le Marche

Uus Toscana!

INDIVIDUAALREIS
Hind al. 730€/in

Kas otsid midagi sama ägedat kui Toscana? Ära enam otsi! Le Marche on kui Itaalia peopesal ja on ideaalne puhkuse sihtkoht neile, kes ei taha veeta kogu oma puhkust rahvarohketes linnades. Le Marche’i piirkond on koduks Itaalia kaunitele keskaegsetele küladele, puutumatule rannajoonele ja auhinnatud veinitootjatele, mistõttu on see Itaalia kõige paremini hoitud saladus. 

Kus see asub?

Kuna Le Marche asub Itaalia keskosas, pääseb sinna üsnagi lihtsalt lennuki, rongi või bussiga. Ükskõik, millise valiku oma reisiseltskonnaga teete, on see teekond sellesse imelisse piirkonda väärt.

Lennukiga

Le Marche’i teenindab  Ancona lennujaam, kuid piirkonda on võimalik pääseda ka naabruses asuva  Pescara Abruzzo lennujaama kaudu või sõita mööda rannikut Rimini lennujaama, mis on veidi enam kui tunni kaugusel. Teised alternatiivid on Bolgona Guglielmo Marconi lennujaam, samas kui Rooma ja Milano on mõlemad umbes 3 ja poole tunni kaugusel.

Autoga

Vaieldamatult parim viis Le Marche avastamiseks on auto, kuna paljud uhked linnad ja lossid ei ole sageli ühistranspordiga ligipääsetavad. Möödute lõpututest viinamarjaistandustest, varemetest, päevalillepõldudest ja hingematvast maastikust nii et valige pigem aeglane tee, et rahulikus tempos oma avastusi nautida.

Bussid ja rongid

Kuna piirkond on massiturismi poolt veel avastamata, saab ühistranspordiga külastada vaid kõige olulisemaid linnu. Kaks peamist raudteemarsruuti kulgevad piki rannikut Milanost Barisse ja kogu riigis Roomast Anconasse. Ajakavade vaatamiseks külastage Trenitalia veebisaiti.

Kirjuta meile elamus@gotravel.ee ja anna oma reisihuvist teada! Me teeme Sulle pakkumise sobivateks kuupäevadeks.

Reis toimub: vabalt valitud ajal 2024 aastal (juuni – august ning suurte pühade ajal nagu jõulud, lihavõtted jne, võib saadavus olla piiratud ja hind kõrgem)

Reisi korraldab: Go Travel

HIND

 • 730 € ühele, eeldusel et koos reisib 2 inimest
 • Suuremale reisiseltskonnale pakume soodustust.

HIND SISALDAB

 • 4 ööd kahekohalistes tubades hommikusöökidega kohaliku atmosfääriga majutuskohtades
 • 5 päeva autorenti (1 auto kuni 5-le inimesele)
 • giidiga ekskursioon Anconas elektritõuksidel (hind sisaldab ka kiivrite renti, kolmanda osapoole vastutust ja meditsiinikindlustust, mesindustalu külastust)
 • giidiga ekskursioon Gradaras
 • osalemist kokandusklassis mis tutvustab looduslike ürtide kasutamist ja pasta valmistamist koos lõunasöögiga
 • üks kolmest tegevusest: Frasassi koobaste külastus VÕI Verdicchio veini degusteerminie VÕI extravirgin oliiviõli degusteerimine

LISATASU EEST

 • lennu- ja rongipiletid
 • Kõik lisad, mis ei ole eelmises lõigus üles loetletud

TASUMINE

 • Reisi eest tuleb tasuda 7 päeva jooksul broneerimise hetkest.
 • Ülejäänud summa koos kõigi lisadega tuleb tasuda arvel märgitud kuupäevaks, hiljemalt 33 päeva enne reisi algust

TÜHISTAMINE

 • Reisi tühistamisel omal soovil kuni 32 päeva enne reisi algust peetakse kinni 34 € 
 • Kui reisini on 31-16 päeva või vähem on tühistamistasu 50% reisi hinnast
 • Kui reisini on 15-9 päeva või vähem on tühistamistasu 70% reisi hinnast
 • Kui reisini on 8 päeva või vähem on tühistamistasu 100% reisi hinnast
 • Kindlasti soovitame teha piisava kattega reisitõrke- ja tervisekindlustuse kogu reisi perioodiks, et vältida võimalikke ootamatusi ja tagada kindlustunne kogu reisi vältel. Vormista kindlustus SIIN.
 • Kui reisimine ei ole Ukraina sõjategevuse tõttu võimalik, siis reis kas lükatakse edasi või tühistatakse. Viimasel juhul kehtivad reisijatele pakettreisidirektiivist tulenevad tingimused.
 • Palun tutvuge GoTravel AS korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega: https://gotravel.ee/reisitingimused/

VIISA JA REISIDOKUMENT

 • Eesti kodanikud võivad siseneda Itaalia territooriumidele nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
 • Riiki sisenemise info võib ajas muutuda. Palun jälgi täpseid nõudeid klõpsates SIIA.

REISIKINDLUSTUS

 • Kindlasti soovitame teha piisava kattega reisitõrke- ja tervisekindlustuse kogu reisi perioodiks, et vältida võimalikke ootamatusi ja tagada kindlustunne kogu reisi vältel. Vormista kindlustus SIIN.

REISIKAVA

Märka, et tegemist on 5-päevase näidispaketiga.

PÄEV 1 |

Lend Tallinnast Milaanosse ja sealt edasi rongiga Anconasse, le Marche piirkonna suurimasse linna. Marche piirkonda iseloomustavad lummav maastik ja soe külalislahkus, seega see on ideaalne sihtkoht reisijatele, kes otsivad ainulaadset ja meeldejäävat kogemust.

Niisiis, hüpake rongile ja nautige elamusi, mis ootavad Anconas, kus ilu ja vaikus käivad käsikäes.

Ancona raudteejaamas saab teile osaks soe vastuvõtt korraldajate poolt ja sealsamas saate te kätte ka oma rendiauto. Raudteejaamast on lihtne leida üles õige teeots Sirolo poole. Tee peal naudite vapustavat loodusilu Conero mäe looduspargis. Sirolo uhkuseks on põlised rannad, peidetud lahesopid ja ehedad matkarajad, mis pakuvad loodussõpradele hulgaliselt võimalusi. Ükskõik, kas te eelistate peesitada päikese käes kuldsel liival või matkata läbi kohaliku maalilise maastiku, igaüks leiab mida nautida. Te majutute imelise Monte Conero mäe tipus asuvas majutusasutuses, mis on ümber ehitatud vanast Camaldolese mungakloostrist. Hingematvad vaated Aadria merele ja hotelli ümbritsev lopsakas rohelus loovad teile rahuliku õhkkonna.

PÄEV 2 |

Hommikusöök hotellis

Hommikupoole on vaba aeg Conero looduspargiga tutvumiseks. Hingematvaid maastikke avastades on võimalik ette võtta matk ülesmäge või veeta hommik peesitades mere ääres. Heal juhul jõuab mõlemat. Lõunasöök on omal käel.

Pärastlõunal ootab teid põhjalik giidiga ekskursioon elektritõukeratastel Anconas. Te tutvute põhjalikult piirkonna pealinnaga, mis on rajatud muistsete kreeklaste poolt, arendatud vanade roomlaste poolt ning keskajal saanud vaba merevabariigi staatuse. Teid ootab giidiga ringsõit linna olulisemate paikade ja peidetud aarete juurde, et avastada põnevate lugude ja anekdootide kaudu põhjalikult linna ajalugu ja saladusi.

Kui aastaaeg on soodne, külastate ka kohalikku mesinikku, kes laenutab teile spetsiaalse ülikonna, millega saab siseneda mesilasse, et avastada mesilaste fantastilist maailma! Saate proovida erialaseid tööriistu, et mõista mesiniku tööd ja saada rohkem teada tüüpilise Itaalia toote – mee – kohta.

Peale seda põnevat ekskursiooni asute Urbino poole teele. Urbino on Itaalia renessansiaegne linn ja kantud UNESCO kultuuripärandi nimistusse. Ööbimine maakohas kuurordis või hotellis ajaloolises kesklinnas.

PÄEV 3 |

Hommikusöök hotellis

Peale hommikusööki on vaba aeg Urbinos. Soovi korral pakume Urbinos ka giidiga linnaekskursiooni (märka, et selle ekskursiooni tasu ei ole hinnas). Peale lõunat suundute mere poole, et sõite Gradarasse (sõit kestab alla tunni).

Pärastlõunal algab Gradara privaatne ekskursioon, kus toimub ajarännak Itaalia keskkaega. Mitte ilmaasjata ei öelda, et Gradara on keskaegse Itaalia pealinn.

Gradara on imeilus keskaegne kindlus, mis kuulutati 2018. aastal Itaalia kauneimaks külaks.
See asub Kesk-Itaalia Marche piirkonnas ja asub otse Põhja-Itaalia Emilia-Romagna piirkonna piiril, seega mitmete Itaalia kunstilinnade, ajalooliste linnade ja merekuurortide ning maailma vanima vabariigi San Marino vahetus läheduses. Kindluslinn kõrgub kroonina Gradara mäel, kust avanevad kaunid panoraamvaated Itaalia Aadria mere rannikule.
Kuulus majesteetlik Gradara palee, mis on läbi sajandite olnud koduks mõnele Itaalia kuulsamatele aadliperekondadele, pakub ohtralt avastamisrõõmu eriti neile keda paeluvad muinasjutulaadsed keskaegsed miljööd. Gradara ajaloo teeb eriti huvitavaks see, et just siin on elanud ja armastanud mõned Itaalia kõige intrigeerivamad naised ja see on kuulus ka Paolo ja Francesca traagilise armastusloo sündmuskohana, millele viitas Dante oma Jumalikus komöödias.

Ringreisi lõpus suundute Esino jõe orgu, Vallesinasse, kus kogete selle reisi viimaseid seiklusi! Teie majutuskohaks on sajanditevanune talumaja, mis asub eemal igasugusest linnamürast Cingoli küla lähedal. Õhtu lõpetuseks saate lõõgastuda kauni panoraamvaatega basseinis ja avatud on ka mahetalu toodetega sertifitseeritud restoran, kus saate nautida kohalikke maitseid. Cingoli on tuntud kui “Le Marche’i rõdu”, kuna selle ajaloolisest keskusest avaneb vapustav panoraamvaade kuni mereni ja Conero looduspargini.

PÄEV 4 |

Hommikusöök majutuskohas

Peale hommikusööki oodatakse teid Carla talus, et avastada Itaalia köögi saladusi! Carla on asjatundlik põllumees ja looduslike ürtide äratundmise ekspert. Ta õpetab teid üles leidma looduses kasvavaid ürte ja te õpite neid paljude teiste taimede seast ära tundma. Köögis valmistate looduslike ürtidega täidetud tortelli’sid, kasutades Carla talu mune ja kohalikust nisust saadud jahu. Hommik lõpeb mõnusa lõunasöögiga aias või kaunis kasvuhoones.

Pärastlõunal saate valida järgmiste tegevuste vahel:

Aukartustäratavate Frasassi koobaste ja erakordse maa-aluse labürindi külastus. Pakume Teile giidiga ekskursiooni, mis tutvustab nende hingematvate koobaste lummavat ajalugu. Genga linna alla ulatuvate koobaste kuristikku sukeldumine on aga unustamatu ja sürreaalne kogemus, mõnel juhul isegi müstiline.

või…

Pakume teile Verdicchio dei Castelli di Jesi DOC veinifarmi külastust, kus valmib valge vein, mis on hinnatud maailma parimaks! Saate jalutada viinamarjaistanduste vahel ja õppida tundma Verdicchio viinamarjade eripära, millele järgneb mõne veinitehase veini degusteerimine.

või…

Teil on võimalik külastada Paolat, Francescot ja Lucat nende õliveskiga talus. Siin saate jalutada läbi oliivisalu ja avastada erinevaid Marche piirkonnas kasvatatavaid sorte. Seejärel osalete tõelisel professionaalsel ekstra neitsioliiviõlide minimaitsmiskursusel! Nende juhendamisel saate maitsta erinevatest oliivisortidest saadud erinevaid õlisid, et avastada nende eripära ja omadusi.

PÄEV 5 |

Hommikusöök majutuskohas

Kohtume raudteejaamas, et tagastada rendiauto ja asuda teele Rooma või Milanosse.