Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

Elamusreis Filipiinidele

Reis toimub 18.–31.01.2024

TALVEL 2024
Hind al. 1960€/in

Filipiini Vabariik on saareriik, mis asub 7641 saarest koosneval saarestikul troopikas Vaikse ookeani lääneosas umbes 1000 km kaugusel Euraasia mandrist. Tegemist on ühega kahest valdavalt katoliiklikust maast Aasias ning ühe läänelikuma Aasia riigiga.

Saareriik üllatab külastajaid oma loodusliku ilu ning kohalike sõbralikkuse poolest. Filipiinlased on rõõmsa ja rahuliku loomuga ning väga abivalmid. Filipiinidel asuvad fantastilised korallrifid ja suur ning mitmekesine veealune maailm. Kõige selle otsa veel odav transport, hea toit, korralike ning mugavate tingimustega majutus ja lihtne suhtluskeel (inglise keele oskusest piisab täiesti). Turiste meelitavad suur hulk eriilmelisi saari, palju imekauneid ja erinevaid randu (Filipiinide rannajoone pikkus on enam kui 36 tuhat kilomeetrit), selge veega mered ja nende rikas elustik, alati soe kliima, rahvuspargid ja looduskaitsealad, mäed ja maa-alused jõed, koloniaalarhitektuur, kirevad linnad ja nende vilgas ööelu.

Reis toimub: 18.–31.01.2024

Reisi korraldab: Go Travel

Giid: kohalik, ingliskeelne

HIND

 • 1960 € ühele, eeldusel et koos reisib 2 inimest (ööbimisega kahekohalises toas)
 • 2610 € ööbimisega ühekohalises toas

HIND SISALDAB

 • Kõiki transfeere lennujaamade, hotellide ja sadamate vahel
 • 12 ööd majutust hotellides: 4 ööd Cebu koos hommikusöögiga, 5 ööd Bohol koos hommikusöögiga ja 3 ööd Bantayan koos hommiku- ja õhtusöögiga
 • Reisikavas märgitud ringsõite
 • Reisikavas märgitud lõunasööke
 • 1 pudelit vett sõidupäevadel
 • Sinulog festivali pidustustega seotud makse Cebu ja Boholi saartel
 • inglisekeelse giidi teenuseid kohapeal vastavalt reisikavale
 • eestikeelse reisisaatja teenuseid kogu reisi vältel
 • makse ja teenustasusid

HINNAS EI SISALDU

 • Lennupiletid (2024. aasta lennupileteid saab hakata vormistama märtsis 2023, orienteeruv edasi-tagasi lennupileti hind ühele 1500 €. Kuna lennupiletid vormistatakse individuaalpiletitena, siis neile kehtib vormistamise hetke hind ning reeglid)
 • Reisikindlustus (loe lisa allpool)
 • Isiklikud kulutused

TASUMINE

 • 30% paketi hinnast tuleb tasuda registreerumisel.
 • Arve jääk tuleb tasuda hiljemalt 1. detsembriks 2023.

TÜHISTAMINE

 • Reisi tühistamisel kuni 30. november 2023 ettemaksu ei tagastata.
 • Alates 1. detsembrist 2023 on tühistamistasu 100%.
 • Palun tutvuge GoTravel AS korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega:  https://gotravel.ee/reisitingimused/

VIISA

REISIKINDLUSTUS

 • Absoluutselt mõeldamatu on praegusel ajal reisida ilma reisikindlustuseta!
 • Veendu, et Su olemasolev reisikindlustus on piisavate katetega või vormista kindlustuspoliis lisateenusena konkreetse reisi vajadusi silmas pidades. Loe ka https://reisikirjad.gotravel.ee/ajakiri/reisikindlustuse-tahtsusest-covid-19-ajal/
 • Reisitõrkekindlustust soovitame teha kohe, kui reis on ostetud või esimene osamakse tasutud, sest reisi ärajäämise kaitse hakkab kehtima 4 päeva pärast lepingu sõlmimist. Sellisel juhul on kindlustuskaitse all ka kogu reisini jäänud periood.
 • Oluline on tähelepanu pöörata õige reisitõrke kindlustussumma valimisele, et oleks kaetud kogu reisi maksumus. Selleks tuleks välja arvutada, kui suured on esialgsed reisikulud kokku või kui palju võiks maksma minna ootamatu reisilt naasmine ning seejärel valida reisitõrke kindlustussumma suurema kulu järgi.
 • Reisikindlustuse vormistamine lisateenusena, soovist palun teatada broneerimisel, vajalik isikukood. Meie kindlustuspartner on Salva Kindlustus.
 • Reisikindlustuse hind (seisuga okt 2022) reisiperioodiks 15 päeva. Piirkond Kogu maailm, maksimaalsed hüvitismäärad reisija kohta: meditsiiniabi 100 000 €, reisitõrge 3200 €, pagasikindlustus 300 €. Poliisi hind 7–29.a reisijale 144 €; 30–69. a reisijale 164 €; 70–79. a reisijale 274 €; üle 79. a reisijale 400 €.

LISAINFO

 • Rühma suurus – minimaalne reisijate arv 10, maksimaalne 16.
 • Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu.
 • Palun tutvuge GoTravel AS poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega: http://gotravel..ee/reisitingimused/.

REISIKAVA


PÄEV 1

Jõudmine Cebusse. Kohalik giid võtab rühma vastu lennujaamas. Bussisõit hotelli, kuhu jäädakse 4 ööks. Tubadesse sissekirjutamine, väike puhkus.

Õhtusöök omal käel


PÄEV 2

Hommikusöök hotellis. Ekskursioon kaksiklinnades:

– Taoistlik tempel

– Kiire pilguheit vanale koloniaaltänavale, valitsushoonele ning linna keskmes olevale purskkaev-mälestusmärgile, mis püstitati linna uue veevärgi ja eelmise presidendi Osmeña auks.

– Skulptuuridest mälestusmärk meenutamaks Cebu koloniaalminevikust olulisi hooneid ning ajaloosündmusi

– Yap San Diego – väidetavalt üks esimesi hiina maju väljaspool Hiina territooriumi, segu hiina ja hispaania kulutuuridest.

– Fort San Pedro – kõige vanem ja kõige väiksem kindlusrajatis Filipiinidel

– Magellani rist – tohutu puidust rist tähistamaks Portugali maadeuurija Ferdinand Magellani saabumist Cebule 500 a tagasi.

– Basilica Minore del Sto. Niño – Jeesuslapsukese, mille Ferdinand Magellan 1521. aastal kohalikule radžale andis, reliikviat peitev basiilika 

– Monument „Mactan Shrine“ pühendatud pärismaalasele Lapu-Lapule, kelle käest said Magellani hispaanlased lüüa Mactani lahingus 1521. a.

– Alegre Kitarritehas ja suveniiripood

Lõuna (buffee) kohalikus restoranis

Õhtusöök omal käel

Ööbimine samas hotellis


PÄEV 3

Varajane hommikusöök (eelistatult pakitud kaasavõtmiseks).

Sõit Oslobi. Vaalhaid – võimalik ujuda või vaadelda neid õrnu hiiglasi paadist.

Edasi jätkub erutav ja maaliline teekond Kawasani jugade juurde. Seda paika on õnnistatud jõgede, jugade, tohutute kanjonitega. Joad ise on mitmetasandilised, türkiissiniste looduslike basseinidega, mida ümbritsevad lubjakivist kanjoniseinad ja lopsakas džunglimaastik.

Grillilõuna kohalikus restoranis.

Peale seikluslikku päeva sõit tagasi Cebu linna.

Õhtusöök omal käel.

Ööbimine samas hotellis


PÄEV 4

Hommikusöök hotellis. Vaba päev osalemaks Sinulogi Festivalil.

Tegemist on Filipiinide kõige armastatuma festivaliga, mille keskmes on terve päeva kestev rongkäik Grand Parade. Festivalil kantakse Cebu kõige kuulsamat reliikviat, Jeesuslapsukest, klaasanumas. Erksavärviliste riietega tantsijad ja võimlejad annavad oma voolavate liigutustega edasi tolle hispaanlastest kolonisaatoritega kohtumise stseene, voogavust väljendab sõna Sinulog. Terves linnas toimuvad festivali ajal tänavapeod, laadad, erinevad kultuuri- ja usuüritused.

Ööbimine samas hotellis.


PÄEV 5

Hommikusöök hotellis. Hotellist välja kirjutamine.

Sõit sadamasse, kust praam viib Boholi saarele Tagbilarani sadamasse, Cebust u 70 km lõunas. Sõidule kulub u 2 t.

Kohtumine kohaliku inglisekeelse giidiga. Sõit hotelli, kuhu jäädakse 5ks ööks.

Sisseseadmine kuurorthotelli, selle mugavuste nautimine.

Lõuna- ja õhtusöök omal käel.


PÄEV 6

Hommikusöök hotellis. Päev Boholi loodusega tutvumiseks.

Ringsõidul näeme:

– Mälestusmärk Verevanne, mis kujutab Sikatuna ja Legaspi vahel 1565. aastal sõlmitud verelepingu sõlmimist. Seda peetakse esimeseks sõpruslepinguks kahe erineva rassi, religiooni, kultuuri ja tsivilisatsiooni vahel. Mälestusmärk kujutab vereveini joovaid osapooli.

– Vastupidiselt arvamusele, et Bohol on tuntud ainult oma šokolaadimägede ja sädelevate rannavete poolest, on Boholis ka palju kirikuid, mis on seotud kristluse leviku pika ajalooga. Baclayon kirik ja muuseum on üks selliseid aardeid, asustatud hispaanlastest jesuiitide poolt 16. saj lõpus.

– Edasi kohtame maailma väiksemaid primaate – Boholi Tarsiere, kes on käelaba suurused suurte hüpnotiseerivate silmadega nunnupallid.

– Teel läbi lopsaka mahagoni tehismetsa ja roheliste põllumaade saame vaateplatvormilt nautida neid veidraid koonusekujulisi künkaid, mida tuntakse šokolaadimägedena. Nimi tuleneb kuivast hooajast, kui sademeid on ebapiisavalt rohuga kaetud mäed muutuvad šokolaadipruuniks.

– Sõit tagasi Loboci, kust siirdume katamaraaniga 50-minutilisele lõõgastavale jõekruiisile. Pardal serveeritakse rikkalikku lõunasööki kohalikust köögist. Jõekallastel rulluvad mööda graatsilised kookospuud ja nipa-palmid (tüvedeta palmipõõsad, sarnased sõnajalgadele).

Õhtusöök omal käel.

Ööbimine samas hotellis Boholis.


PÄEV 7

Hommikusöök hotellis.

Päev merel ja vees:

Paadisõit (u 45 min) Balicasagi saarele. Kristallselge vesi ja veealune värviline imeline maailm. Ujumine kilpkonnadega, siin on snorgeldajate ja sukeldujate paradiis. Piknik saarel. Tõusust sõltuvalt on võib-olla võimalik ka külastada Neitsisaart ning selle liivabaari.

Õhtusöök omal käel.

Ööbimine samas hotellis Boholis.


PÄEV 8

Hommikusöök hotellis.

Panglao saare ringreis:

– Püha Augustine kirik – kaunistatud viinamarjade ja tuvi motiividega, toredate seina- ja laemaalingutega. Vaatetorn, kust avanevad merele kaunid vaated.

– Merekarpide näitus –  väljapanek kogu maailma haruldastest karpidest, sh Balicasagi saare ‘gloria maris’

– Hinagdanani koobas – mille põues peidavad end sajad stalaktiidid ning väike värske vee laguun. Koopa avade kaudu piiluvad sisse päikesekiired pakkudes visuaalset vaatemängu.

– Farmi külastus –  ‘laudast lauani’ arendus, kus tehakse puust ja punasega selgeks, kuidas ikkagi toit meie lauale jõuab.

– Amarella Galerii – Boholano kunstnike, sh Nene Lungay tööd Boholi maaelust.

– Boholi mesilasfarm –  lõuna kohalikest värsketest köögiviljadest ja ürtidest.

Õhtusöök omal käel.

Ööbimine samas hotellis Boholis.


PÄEV 9

Hommikusöök hotellis.

Vaba päev nautimaks kuurordi valget liivaranda.

Lõuna- ja õhtusöök omal käel.

Ööbimine samas hotellis Boholis.


PÄEV 10

Varajane hommikusöök hotellis. Väljakirjutamine hotellist.

Bussisõit Tagbilarani sadamasse, praamisõit (u 2 t) Cebu sadamasse. Ümberistumine Bantayanisaarele viivale praamile.

Lõunasöök omal käel.

Sisseseadmine hotelli, kuhu jääme kolmeks ööks.

Õhtusöök hotellis (sisaldub hinnas).


PÄEV 11

Hommikusöök hotellis.

Vaba päev nautimaks kuurordi valget liivaranda.

Lõunasöök omal käel.

Õhtusöök hotellis (sisaldub hinnas).

Ööbimine samas hotellis.


PÄEV 12

Hommikusöök hotellis.

Vaba päev nautimaks kuurordi valget liivaranda.

Lõunasöök omal käel.

Õhtusöök hotellis (sisaldub hinnas).

Ööbimine samas hotellis.


PÄEV 13

Hommikusöök hotellis.

Väljakirjutamine hotellist.

Bussisõit lennujaama.