Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

Maakodu aiareis Prantsusmaale

Tõeline maiuspala aiahuvilistele!

AVATUD OOTELEHT!
Hind al. 1250€/in

Viis sisutihedat päeva läbi imelise Prantsusmaa. Külastame Roueni`i botaanikaaeda ja roosidesse uppuvaid lossiaedu, romantilisi köögiviljaaedu ja ajaloolisi linnaparke. Jalutame ajaloolistes linnades ning maitseme kohalikke hõrgutisi.

Meie reisisaatjateks on elukutseline giid Sirje Lefebvre ning Maakodu tegevtoimetaja Eva Luigas.

Reis toimub: 22.–26.05.2023 (Reis on välja müüdud, avatud ooteleht maakodu@gotravel.ee)

Reisi korraldab: Go Travel

Reisijuhid: Sirje Lefebvre & Eva Luigas

HIND

 • Maakodu lugeja hind 1250 € ühele eeldusel et koos reisib 2 inimest (ööbimisega kahekohalises toas)
 • Soodushind kehtib ka Maakodu lugeja ühele kaaslasele
 • Reisi tavahind 1315 €

HIND SISALDAB

 • lennupileteid koos maksudega,
 • majutusi väga korralikes 3* hotellides kahekohalistes tubades hommikusöökidega 4 ööks,
 • eestikeelse giidi teenuseid kogu reisi vältel,
 • ringreisi mugavustega bussiga,
 • programmis mainitud tegevusi ja sissepääse,
 • lõunasööke igal päeval.

LISATASU EEST

 • Reisikindlustus (lisainfo allpool)
 • Ühekohaline majutus

TASUMINE

 • 30% reisi maksumusest tuleb tasuda 7 päeva jooksul broneeringu kinnitamiseks.
 • Ülejäänud summa koos kõigi lisadega tuleb tasuda 1. märtsiks 2023.

TÜHISTAMINE

 • Reisi tühistamisel omal soovil kuni 1. märtsini 2023  peetakse kinni ettemaks.
 • Alates 2. märtsist on tühistamistasu 100%.
 • Palun tutvuge AS GoTravel korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega:  https://gotravel.ee/reisitingimused/.

VIISA & REISIDOKUMENT

REISIKINDLUSTUS

 • Absoluutselt mõeldamatu on praegusel ajal reisida ilma reisikindlustuseta!
 • Veendu, et Su olemasolev reisikindlustus on piisavate katetega või vormista kindlustuspoliis lisateenusena konkreetse reisi vajadusi silmas pidades.
 • Loe ka https://reisikirjad.gotravel.ee/ajakiri/reisikindlustuse-tahtsusest-covid-19-ajal/.
 • Reisitõrkekindlustust soovitame teha kohe, kui reis on ostetud või esimene osamakse tasutud, sest reisi ärajäämise kaitse hakkab kehtima 4 päeva pärast lepingu sõlmimist. Sellisel juhul on kindlustuskaitse all ka kogu reisini jäänud periood.
 • Oluline on tähelepanu pöörata õige reisitõrke kindlustussumma valimisele, et oleks kaetud kogu reisi maksumus. Selleks tuleks välja arvutada, kui suured on esialgsed reisikulud kokku või kui palju võiks maksma minna ootamatu reisilt naasmine ning seejärel valida reisitõrke kindlustussumma suurema kulu järgi.
 • Reisikindlustuse vormistamine lisateenusena, soovist palun teatada broneerimisel, vajalik isikukood. Meie kindlustuspartner on Salva Kindlustus.
 • Reisikindlustuse hind (seisuga nov 2022) reisiperioodiks 5 päeva. Piirkond Euroopa, maksimaalsed hüvitismäärad reisija kohta: meditsiiniabi 100 000 €, reisitõrge 1280 €, pagasikindlustus 300 €. Poliisi hind 7–29. a reisijale 36 €; 30–69. a reisijale 41 €; 70–79. a reisijale 73 €; üle 79. a reisijale 106 €.
 • Go Travel soovitab siinkohal usaldusväärset Salva Kindlustust. Meie koostööpartner Salva Kindlustus pakub ka COVID-19 tervisekindlustuse kaitset, loe lähemalt SIIT.

LISAINFO

 • Rühma suurus – minimaalne reisijate arv 25, maksimaalne 40.
 • Reisi ametlik keel on eesti keel. Kohalikke giide vajadusel tõlgitakse.
 • Aeg: ajavahe 1 tund.
 • Kuna reisil on kõndimist päris palju, siis see reis ei sobi liikumisraskustega reisijatele!
 • Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. 
 • Palun tutvuge AS GoTravel poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega: http://gotravel.ee/reisitingimused/.

REISIKAVA

LENNUD

22.05.2023 Tallinn–Riia kl 05.40–06.30

22.05.2023 Riia–Pariis (Charles de Gaulle) kl 07.00–08.50    

26.05.2023 Pariis (Charles de Gaulle)–Tallinn kl 18.45–22.30 (otselend)

Lennuvedaja airBaltic

Äraantava pagasi piirmäär on kuni 23 kg.

Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Toitlustus lennul on lisatasu eest.


PÄEV 1 | 22.05.2023

Kl 03.40 kogunemine Tallinna lennujaamas Lennart Meri Bareljeefi all

Alustame sõitu St Valery sur Somme poole (u 200 km ehk 3 t)

Peatus MAIZICOURT aias http://www.jardinsdemaizicourt.com/. Väikese 18. sajandi lossi ümber laiub 10 hektari suurune park, kus on eri stiilides aedu – on Jaapanist inspireeritud ala, on Itaalia kloostrihoovi meenutav ala roosivanikutega, on salapära, antiikset aiamööblit ning muidugi ohtralt õitsvaid lilli.

Pärast kosutavat ja silmailu pakkuvat aiatuuri jõuame ST VALERY SUR SOMME’i, mis on fantastiline linnake kõrgel valgel kaljul La Manche väina ääres. Vanalinna väikesed tänavad on täis rõõmsavärvilisi kirjusid maju, igal oma lilleaed. Ronime või sõidame tõstukiga kaljule imetlemaks Somme jõe orgu, linnakest ja merd.

Ühine lõunasöök.

MERS LES BAIN – satume korraks Inglismaale! Mers on kunagine inglaste suvituslinn, mis on säilitanud oma britiliku ilme. Mõnus jalutuskäik merepromenaadil. PS. Treport ja Mersi vahel on piir: Mers asub Picardies, Treport Normandias.

Majutus Criel-sur-Mer’is.


PÄEV 2 | 23.05.2023

Peale hommikusööki alustame sõitu Honfleuri poole.

Peatused kahes aias: MIROMESNIL http://www.chateaumiromesnil.com/ ja WILLIAM FARCY LILLEPARK https://www.offranville.fr/. Offranville küla keskel asub 2,5 ha suurune inglise stiilis park, mis pühendatud endisaegsetele roosisortidele. Lisaks 21 teemaaiakest, kus saab imetleda 2500 variatsiooni puid ja põõsaid.

Lõunaks jõuame fantastilisse roosidekülla VEULES LES ROSES https://www.veules-les-roses.fr/. Siin sööme ka lõunat, mille eeltoiduna saame degusteerida kohalikku spetsialiteeti austreid! Autentne külake pärineb 14 sajandist: vana veski, kalurimajad, pillirookatustega farmid…ja roosid igal pool! Siia rajati juba 19. sajandil kuurordid.

Õhtuks jõuame kunstnike lemmiklinna, muusade poolt õnnistatud Honfleuri linnakesse, kus enamus hästi säilinud puitsõrestikmaju ehitati juba 15-16 sajandil.

Majutus hotellis Honfleuris.


PÄEV 3 | 24.05.2023

Peale hommikusööki teeme jalutuskäigu Honfleuri vanalinna käänulistel, galeriisid täis tänavatel ja vanas sadamas. Siit on inspiratsiooni saanud paljud kunstnikud, kirjanikud ja heliloojad…

Edasi sõidame rikaste ja ilusate linna DEAUVILLE, kus teeme põgusa peatuse, et jalutada Deauville linnapargis.

PONT L’EVEQUE tutvume selle kandi pealmise tegevusega-siidri ja kalvadosi tootmisega. Külastame  Christin Drouini kalvadosi mahetalu. Degusteerimine.

Lõuna maarestoranis l’Atelier.

Jätkame aedadega: JARDIN DE PAYS D’AUGE https://www.lesjardinsdupaysdauge.com/. Teemapargi 3 hektari suurusel künklikus aias keskel asub  XVII sajandi farm, kust leiab kummalisi vanaaegseid tööriistu jne. Mitmed tüüpilised Normandia puitsõrestikhooned annavad sellele kohale erilise atmosfääri.

Jätkame samas stiilis aiaga JARDIN DU CLOS SAINT FRANÇOIS http://www.clos-saint-francois.fr/ . Üksteisele järgnevates aedades valitseb harmoonia, rahu, rütmistatud värvid. Kõik on koondunud 17. sajandi pillirookatusega vana farmi ümber. Suurepärased näited sekvoiadest ja teistest eksootilistest puudest, rooside pergola, veesilmad…

Õhtuks jõuame ROUEN linna.

Majutus Rouenis 2 ööd.


PÄEV 4 | 25.05.2023

Peale hommikusööki tutvumine keskaegse linnaga.

Ülem-Normandia pealinn Rouen vaimustab meid oma vanalinna, Notre Dame’i katedraali ning kohtupaleega. Jalutuskäigu ajal astume läbi ka kunagisest leeprahaiglast ja vanalt turuplatsilt, kus 1431. aastal hukati Jeanne d’Arc.

BOTAANIKAAED https://rouen.fr/jardindesplantes.

Ühine lõunasöök.

Pealelõunal väljasõit aedadesse:

PARC DU CHATEAU VANDRIMARE – klassikaline prantsuse stiilis aed: endisaegsed roosid, marjaaed, labürindid ja salukesed, Orangerie. 18 sajandi park on segunenud kaasajaga: sensuaalsus, filosoofia, huumor ja botaanika.

PARC ET JARDIN DU CHATEAU DE VASCOEIL – selles aias harmoneerub loodus ja kunst: 16-17 sajandist pärit mõisahoonet ümbritseb üle 50 skulptuuri – marmor, pronks, keraamika, mosaiik ja prantsuse stiilis aed aastast 1774. Jõekallast ääristab pöögigalerii.

Majutus samas hotellis Rouenis.


PÄEV 5 | 26.05.2023

Peale hommikusööki sõit GIVERNY’sse, et külastada Monet vaimustavat lilleaeda.

MONET’ AED https://giverny.org/ ja https://www.french-gardens.com/gardens/monetsgarden.php. Monet oli üks meie kõigi aegade suurimaid impressioniste. Rohkem kui 40 aastat, kuni oma surmani 1926. aastal, oli Giverny tema kodu, loomishäll ja meistriteos. Meelte, värvide ja mälestuste maailm – majas, kus kunstnik ja tema pere elasid, on tema ateljee-elutuba ja erakordne Jaapani graafikakogu. Aiad koosnevad Clos Normandist koos lillepeenardega ja veeaiast, mis on istutatud idamaise taimestiku ja nutvate pajudega, roheliseks värvitud Jaapani silla ja vesiroosidega.

Lõuna kunstnike restoranis Boudy.

Sõit lennujaama.

Otselennuga koju.


Ööbimised

1 öö Logis Hôtel la Vieille Ferme, Criel-sur-Mer või sarnane

1 öö Hotel Le Cheval Blanc hotel, Honfleur või sarnane

2 ööd Hôtel de Québec Rouen, Rouen või sarnane