Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

Polaaröö seiklus Teravmägedel

Ainulaadne polaaröö elamusmatk

TELLIMUSREIS
Hind al. 2715€/in

Polaaröö kestab 26.10. kuni 16.02. Igal aastal. See on see periood, kus päike üle horisondi ei tõuse.

Oktoobri lõpus langeb Teravmägedel päike horisondi alla, andes märku polaaröö algusest Svalbardis. Polaaröö hooaeg Longyearbyenis on nautimise, maitsmise ja jälgimise aeg – aeg arktiliste elamuste jaoks, mida ümbritseb võimas loodus ja valgustavad virmalised. Kas Sa tõesti arvasid, et pimedus on igav? Peagi avastad, et see pole kaugeltki nii! Pimedus teravdab Su meeli ja Sa koged ümbritsevat uuel ja põneval viisil. Maagilised hetked algavad kohe kui lendate üle Barentsi mere põhja poole. Kui lennuk Longyearbyenis maandub, on enamik reisijaid vähemalt pool tundi akna külge liimitud! Arktika maastik on seletamatult atraktiivne. See on nii mahajäetud, nii külm ja nii ilus. Võib-olla õnnestub virmalisi esmakordselt näha juba enne kui Longyearbyenis maandute?

Kirjuta meile elamus@gotravel.ee ja anna oma reisihuvist teada! Me teeme Teile pakkumise Teile sobivateks kuupäevadeks.

Reisi korraldab: Go Travel

Giid: Meie Teravmägede reisi giid, Longyearbyenis elav Kaisa Rebane tunnistab, et teda tõmbab Teravmägede juures vaba loodus ning see, et saarestikus on vähe inimesi ja üksikud külad. Teravmäed on umbes sama suur nagu Eesti, kuid peaaegu asustamata. See on suurepärane koht, kus teha tutvust Arktikaga. Siin on olemas jääliustikud ja jääkarud, põhjapõdrad ja polaarajalugu. Saarestik on Norra jurisdiktsiooni all, aga põnevust lisavad paljude maade teadlased ning Venemaale kuuluvad kaevandusasulad Pyramiden ning Barentsburg.

Kuula raadiosaadet Kaisaga SIIT – räägime kohtumistest jääkarudega, kärepakasest (näiteks, kuidas Kaisa voodi põranda külge jäätus), polaarööst, millal on parim aeg Teravmägesid külastada ja palju muudki.

HIND

 • alates 2715 € ühele, eeldusel et koos reisib 2 inimest (ööbimisega kahekohalises toas)
 • Kui reisid üksi ja soovid broneerida ühekohalist tuba, siis palun kirjuta aadressile elamus@gotravel.ee

HIND SISALDAB

 • edasi-tagasi lennupileteid (sh lennujaamamaksud ja ära antav pagas)
 • lennujaama transfeere
 • 4 ööd majutust 4* hotellides kahekohalistes tubades
 • 4 sooja buffee hommikusööki
 • toitlustamist vastavalt programmile
 • reisikavas kirjeldatud tegevusi
 • eestikeelse giidi teenused kogu reisi vältel

TASUMINE

 • Ettemaks 50% tuleb tasuda 3 päeva jooksul broneerimise hetkest.
 • Ülejäänud summa koos kõigi lisadega tuleb tasuda arvel näidatud kuupäevaks.

TÜHISTAMINE

 • Kui reisimine ei ole Ukraina sõjategevuse või COVID-19 tõttu augustis võimalik, siis reis kas lükatakse edasi või tühistatakse. Viimasel juhul kehtivad reisijatele pakettreisidirektiivist tulenevad tingimused.
 • Palun tutvuge GoTravel AS korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega:  https://gotravel.ee/reisitingimused/

VIISA JA REISIDOKUMENT

 • Eesti kodanikud võivad siseneda Norra territooriumile nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
 • Riiki sisenemise info võib ajas muutuda. Palun jälgi täpseid nõudeid siit.
 • Lisainfo: Norra valitsuse nõuded ja soovitused.

REISIKINDLUSTUS

 • Soovituslik on omada koroonaviiruse haigusjuhtumeid katvat tervisekindlustust.
 • Salva Kindlustuse AS on meie pikaajaline partner, kes pakub COVID-19 kaitset ning kuni miljoni euro suurust katet tervisekindlustusele.
 • COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse Salval: hüvitavad COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 €). Samuti katavad lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 € eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine. Reisitõrke alusel hüvitavad kasutamata reisipaketi maksumuse juhul kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 viirus enne reisi Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud.
 • Kindlustuse vormistamine lisateenusena, soovist palun teatada broneerimisel (vajalik isikukood).

LISAINFO

 • Rühma suurus – minimaalne reisijate arv 2, maksimaalne 6.
 • Kohapeal eestikeelse reisijuhi teenused.
 • Ilm: sademeid on vähe, eriti saarestiku idaosas, kus aasta keskmine sademete hulk võib olla ainult 10 mm. Idaosas tulevad sademed peaaegu ainult lumena. Lääneosas sajab suvel ka vihma ning keskmine sademete hulk on 300–400, harvem kuni 1000 mm. Suvel on seal enamasti udune ja pilvine, talvel aga pilvitu. Keskmine õhutemperatuur merepinna kõrgusel on suvel 4–5 °C, talvel −12 °C. Põhja- ja idaosas on temperatuurid madalamad. Suvel võib temperatuur tõusta ka 10 kraadini.
 • Aeg: ajavahe Eestiga 1 t, Teravmägede kell on meist taga.
 • Matkafirmast saab (hinna sees): matkakepid, naelikud, vajadusel lumeräätsad, saab laenata kindaid ja mütse. Lisatasu eest saab rentida koorikjopet ja pükse, fliise, kummikuid.
 • Riietus: talvekuudel (oktoobrist-maini) on normaalne temperatuur -30 kuni -11 kraadi ˚C. Võta kaasa oma kõige soojemad riided! Vaja läheb tuulekindlaid ülerõivaid, mitut kihti villa ja/või fliisi. Ära unusta kanda ka sooje talvesaapaid (milles on ruumi kahele paarile villastele sokkidele) ning hoida oma käed, nägu ja pea soojas soojade ja tuulekindlate labakindade/kinnastega, näomaski ja sooja tuulekindla mütsiga. Kasuks võib tulla ka helkurvest, kuna läheb väga pimedaks. Kaasa tuleks võtta eriti soojad riided, et olla valmis äärmuslikeks ilmastikutingimusteks.
 • Raha: Teravmägedel saab maksta Norra kroonidega või kaardiga.
 • Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. NB! Ilm mängib kohapeal väga suurt rolli ja kui ilm ei võimalda kokkulepitud kuupäeval näiteks jääkoopasse matkata, siis tuleb see millegi muuga asendada või muul päeval seda teha.
 • Palun tutvuge GoTravel AS poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega: http://gotravel..ee/reisitingimused/.

REISIKAVA

PÄEV 1

 • Otselend Tallinn–Oslo
 • Ööbimine Oslos, lennujaama hotellis

PÄEV 2

 • Hommikusöök hotellis
 • Lend Oslo–Longyearbyen
 • Oslo–Longyearbyen–Oslo lendudel on tehniline vahemaandumine Tromsos. Lennukist mahaminekut ei ole
 • Saabumine pärastlõunal. Lennujaamas ootab teid meie giid. Transfeer hotelli
 • Seame end hotellis sisse
 • Reis algab tutvustava matkaga Platoomäele

Matkame 400 m kõrgusele platoole linna servas, kust avaneb fantastiline vaade tuledes linnale. Umbes 2,5 km matkarada on küllaltki järsk ning kohati võib esineda jääd või sügavat lund. Matk on hea soojendus ja maitseproov eesootavateks päevadeks. Tõuseme rohkeid puhkepause tehes rahulikult 400 m kõrgusele platoole. Tipus teeme puhkepausi matkakorraldaja poolt pakutava sooja joogi ja küpsistega. Platoolt paistavad kätte mitmed vanad kaevandused ja linna olulisemad paigad, hea võimalus saada kohalikult giidilt sissejuhatavat infot igapäevaelu ja linna ajaloo kohta. Soovitav riietuda soojalt ja kihiliselt, väga oluline on katta põsesarnad ja nägu salli/buffiga, et vältida külmakahjustusi. Koos tuulekülmaga ei ole ebatavaline, kui tajutav temperatuur on -30 kandis.

Hinnas sisaldub transport hotellist matka alguspunkti ja tagasi, giiditeenus, sõltuvalt lumeoludest kas lumeräätsad või saabaste alla kinnitatavad naelikud, pealamp ja matkakepid. Soovi korral on võimalik lisatasu eest rentida koorikjopet või -pükse ja neopreenkummikuid ja osta villaseid sokke (tellimine ja tasumine kohapeal).
Kestus: 4 t (2 km)
Raskusaste: 7/10
Toitlustamine: soe jook ja küpsised

PÄEV 3

 • Hommikusöök hotellis.
 • Kell 9 matk Hiorthamni mahajäetud kaevandusasulasse

Hiorthamn on mahajäetud kaevandusasula Adventfjordi idakaldal, linnast umbes 5 km kaugusel. Söekaevanduse kõrgaeg oli seal aastatel 1917-1927. Hiorthamni näol on tegu ühe tihedaimalt kultuurimälestisi täis pikitud alaga Svalbardil ning on tahumata arktilise maastiku ning inimtegevuse mõju kokkupuutepunktiks. Olles linnale küllaltki lähedal, oleme siiski vaikuses ja polaaröö pimeduses, millele kontrastiks kumavad üle fjordi Longyearbyeni linnatuled. Matk toimub tasasel maal ilma tõusudeta, mööda rannikuserva liigutakse kaevandusasulani, kus võimalik uudistada arktilises kliimas uskumatult hästi säilinud hooneid. Teeme pausi soojade jookide ja küpsitega mõnes varjulises paigas ning naaseme linna mööda rannikut.
Oluline on riietuda soojalt, koos tuulekülmaga pole ebatavaline kui tajutav temperatuur jääb -30 kanti. Soovi korral võimalik rentida koorikjopet, -pükse, neopreenkummikuid ning osta villaseid sokke (tellimine ja tasumine kohapeal). Ekskursiooni hinnas on transport hotellist matka alguspunkti ja tagasi hotelli, pealamp, lumeräätsad, naelikud, soojad joogid ja küpsised (soovi korral võta kaasa oma toit).

Kestus: 5 t (10 km)
Raskusaste: 4/10
Toitlustust ei ole

 • Kell 19 Camp Barentz

Camp Barentz asub Longyearbyenist umbes 15km kaugusel Breinosa mäe jalamil, otse viimase töötava kaevanduse nr 7 all. Üks hoonetest laagris – Barentzi maja – on koopia hütist, milles talvitus Svalbardi esmaavastaja William Barentz aastal 1596.

Trip algab osalejate hotellidest peale korjamisega. Sõidetakse peaaegu nii kaugele kui Svalbardil mööda teed sõita võimalik – 15 km kaugusel asuvasse laagrisse Adventdalenis. Hubasesse puitonni saabudes tervitab teid selle õhtu läbiviija, kes serveerib põhjapõdrasuppi, lõkkel valmistatud kohvi ning magustoitu. Pärast einet on aeg koguneda elava tule ümber kuulama lugusid jääkarudest, virmalistest ja kõigest muust, mis Svalbardil eriline. Enne tsivilisatsiooni naasmist on võimalus pildistamiseks ning hea õnne korral virmaliste imetlemiseks. Kuna laager asub linnast eemal on seal valgusreostus küllaltki madal, seega hea koht ööfotograafiaks. Soovitav riietuda soojalt, sest veedetakse aega ka õues ning tegevus ei ole intensiivne. Riided võivad hiljem suitsu järele lõhnata. Ekskursiooni hinnas sisaldub transport Longyearbyenist hotellist laagrisse ning tagasi hotelli, inglise keelne giid/õhtujuht, ettekanne jääkarudest (inglise keeles).

Kestus: 3 t
Raskusaste: 1/10
Toitlustus: õhtusöök

 PÄEV 4

 • Hommikusöök hotellis.
 • Kell 9.30 Jääkoopa matk

Matk algab hotellidest osalejate peale korjamisega. Sõidame esmalt lattu, kus toimub põhjalik olude tutvustus ning varustuse jagamine. Iga osaleja saab pealambi, kiivri, naelikud, räätsad, termose kuuma veega. Alustame matka Nybyenist umbes 100m ümp. Tõuseme mööda Larsbreeni liustikumoreeni ja liustikku 3,5km 500m kõrgusele, kus asub umbes 15-20m sügavune ja 100m pikkune tunnel, mis on uuristatud aastasadade jooksul suviste sulavete poolt. Talvel on tunnel jäätunud ning avaneb võimalus avastada unikaalset jääkristallide ja purikate maailma liustiku sisemuses. Tunneli sissepääs muutub hooaja jooksul vastavalt lume kogusele ning võib olla kitsas. Koopas võib esineda madalaid kohti, kus lühiajaliselt tuleb veidi roomata, seega ei sobi see matk klaustrofoobia korral! Enamus tunnelist on umbes 1,5 m laiune ning 10–15 kõrgune.

Pärast kerget küpsise ja sooja joogi pausi koopas, asume tagasiteele.

Soovitav riietuda soojalt ja kihiliselt, väga oluline on katta põsesarnad ja nägu salli/buffiga, et vältida külmakahjustusi. Koos tuulekülmaga ei ole ebatavaline, kui tajutav temperatuur on -30 kandis. Ekskursiooni hinnas sisladub transport hotellist matka alguspunkti ja tagasi hotelli, pealamp, kiiver, naelikud ja räätsad. Soovi korral matkakepid. Võimalik rentida lisatasu eest koorikjopet ja-pükse, neopreenkummikuid või osta villaseid sokke (tellimine ja maksmine kohapeal)

Kestus: 5,5 tundi, 7 km
Raskusaste: 7/10
Toitlustus: Soe jook ja küpsised (soovi korral võtta kaasa oma toit, kuna matk läheb üle lõunaaja)

 • Kell 16 Ujuv saun sadamas võimalusega vette hüpata.
 • Lõpetame reisi saunas pärast päevast liustikumatka üles soojenedes.

 PÄEV 5

 • Hommikusöök hotellis
 • Kojuminek