Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

Salapärane vürtsisaar Sansibar

Reis toimub talvel 2024

UUS!

Valge sädelev liiv, kõikuvad kookospalmid, vürtside lõhn ja türkiissinine sädelev meri – Sansibar on kui maapealne paradiis, kus osa randu on nii rikkumata, et ainsaks heliks on palmipuude kahin ja ookeanilainete kohin. Taamal võib näha üksikut kalameest, kelle korvis on õhtusöögiks mõeldud värsked mereannid ja tuul kannab Sinuni vürtsiistandustest õhkuvaid aroome. Need istandused meenutavad meile saare hiilgeaegasid, mil see oli maailma vürtsikaubanduse keskus, seega Sansibar pole mitte ainult unistuste rannakuurort, vaid ka ajalooliselt põnev koht, kust ei puudu ka piraadid ja vürtsikaupmehed. Siin ootavad Sind imelised maastikud ja pingevaba õhkkond, kus kohtuvad Araabia, Pärsia ja India kultuurid.

Seigeldes risti-rästi läbi Sansibari on Sinu reisijuhiks Vürtsisaarel Anete Linamägi Ayoub. Anete on tõeline kohaliku elu ekspert, kes viib Sind unustamatult ägedatesse paikadesse, kuhu satud elus vaid korra. Koos avastate pisikest kuid unikaalset Sansibari saart, õppides tundma selle ajalugu ning mõjutusi Araabia, Pärsia ja India kultuurist, naudite kohalikke maitseid, kohtute maailma vanimate merikilpkonnadega, näete oma silmaga millises paradiisis kasvavad eksootilised viljad ning vürtsid.

Sansibar muutub iga aastaga aina populaarsemaks reisi sihtkohaks – nüüd on Sinu võimalus!

Reis toimub: järgmine reis talvel 2024

Reisi korraldab: Go Travel

Reisijuht: Anete Linamägi Ayoub. Freddie Mercury sünnikohast teab Anete kõike, pajatades Sulle kohalikest traditsioonidest, kommetest ja saare igapäeva elust. Koos õpite selgeks esimesed Suahiili sõnad, purjetate helesinisel ookeanil ja avastate enda jaoks “dolce far niente”. Maitsemeeled täidetakse ookeanisaare kullaga – värskete mereandidega; snorgeldate korallidel ümber Bill Gates’i saare ja naudite maagilisi päikeseloojanguid valgetel liivarandadel.

Maailmapärandi nimistus oleva Kivilinna kitsastel ja kiiretel tänavatel leiate end keset 19. sajandi arhitektuuri, kohalike külalislahkust ja soojust. Anete aastatepikkune kiindumus Sansibari vastu on vastupandamatu ning ei ole reisijat, kes peale saare saadud elamust koos lähedastega taas tagasi ei pöörduks.

Anete: “Minu eesmärk on see, et Sina võtsid pika reisi ette Ida-Aafrika kõige kaunimale saarele ja mina pakun sulle Sansibari eksootilist kultuuri, ilu ja elamust, mida mujalt ei saa! Ma olen kindel, et täidan selle eesmärgi!”

HIND

HIND SISALDAB

 • edasi-tagasi lennupileteid (sh lennujaamamaksud ja ära antav pagas 23 kg + käsipagas 8 kg + toitlustus lennukis)
 • transporti programmi vältel
 • 1 öö majutust Kivilinna hotellis koos hommikusöögiga
 • 5 ööd majutust kohaliku atmosfääriga 4* hotellis kahekohalistes tubades koos hommiku- ja õhtusöögiga
 • 4 ööd majutust kohaliku atmosfääriga 4* hotellis kahekohalistes tubades all inclusive toitlustusega
 • reisikavas kirjeldatud tegevusi ja väljasõite
 • sissepääsutasusid elamustele
 • kohaliku professionaalse inglise keelse giidi teenuseid programmi jooksul
 • eestikeelse reisijuhi teenuseid ja abi kohapeal (lennul saatjat ei ole)

LISATASU EEST

 • Reisikindlustus (lisainfo allpool)
 • Programmivälised lõunasöögid, snäkid
 • Viisa (lisainfo allpool)
 • SIM-kaart (vabatahtlik)
 • Kohustuslikud COVID-testid (kui on sel perioodil nõutud)
 • Takso teenust erisoovil

TASUMINE

 • Ettemaks 50% tuleb tasuda 3 päeva jooksul broneerimise hetkest.
 • Ülejäänud summa koos kõigi lisadega tuleb tasuda arvel näidatud kuupäevaks.

TÜHISTAMINE

 • Kui reisimine ei ole Ukraina sõjategevuse või COVID-19 tõttu võimalik, siis reis kas lükatakse edasi või tühistatakse. Viimasel juhul kehtivad reisijatele pakettreisidirektiivist tulenevad tingimused.
 • Kindlasti soovitame teha piisava kattega reisitõrke- ja tervisekindlustuse kogu reisi perioodiks, et vältida võimalikke ootamatusi ja tagada kindlustunne kogu reisi vältel. Vormista kindlustus SIIN
 • Palun tutvuge AS GoTravel poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega SIIN.

VIISA

 • EV Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Tansaaniasse reisimiseks viisat, pass peab kehtima kogu reisi vältel. Võimalik on taotleda e-viisat.
 • Viisa taotlemine toimub läbi interneti https://eservices.immigration.go.tz/visa/
 • Viisat tuleks hakata taotlema orienteeruvalt kaks nädalat enne reisi algust. Viisa maksumus eesti kodanikule on 50 USD. Vajalik on passipilt jpg-failina, skanneeritud lehekülg passi lehest, kus on kirjas isikuandmed, lennupiletite koopia edasi-tagasi. Tasuda saab krediitkaardiga.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

 • Kõige ajakohasema info leiab siit: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/tansaania/
 • Koroonapiirangud ja karantiini nõued Sansibaril puuduvad. Sisenemiseks on vajalik vaktsineerimistõend või negatiivne PCR-test. NB! Tingimused on muutlikud ning reisi hetkeks võivad olla hetke nõuded koroonatõenditele kaotatud.

REISIKINDLUSTUS

 • Soovituslik on omada koroonaviiruse haigusjuhtumeid katvat tervisekindlustust.
 • Salva Kindlustuse AS on meie pikaajaline partner, kes pakub COVID-19 kaitset ning kuni miljoni euro suurust katet tervisekindlustusele.
 • COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse Salval: hüvitavad COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 €). Samuti katavad lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 € eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine. Reisitõrke alusel hüvitavad kasutamata reisipaketi maksumuse juhul kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 viirus enne reisi Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud.
 • Kindlustuse vormistamine lisateenusena, soovist palume teatada broneerimisel (vajalik isikukood).

LISAINFO

 • Rühma miinimum on 6 inimest. Kui reisiseltskonda kokku ei saa, ei pruugi reis toimuda.
 • Aafrika on omaette iseärane koht, seda ei saa teda võrrelda ühegi teise sihtkohaga, peab arvestama, et kohalike elustiil on „Pole-Pole!“, mis Suahiili keeles tähendab vaikselt-vaikselt. Neil on alati aega kõige jaoks ja meie peame saarel olles sellega lihtsalt kohanduma.
 • Reisil võib alati juhtuda ootamatuid olukordi, viivitusi ja mõnikord peame kasutusele võtma plaan B ning tegema programmis muudatusi. Näiteks arvestama ookeani tõusude ja mõõnadega paadireisile minnes jne. Oleme alati kannatlikud ja teeme koostööd.

REISIKAVA

PÄEV 1

Tallinn–Istanbul

Istanbul–Abeid Amani Karume rahvusvaheline lennujaam

PÄEV 2

Saabume hommikul Zanzibari lennujaama, läbime viisakontrolli, võtame vastu pagasi ning soovi korral vahetame lennujaama väliparklas parima kursiga kohalikku raha, Tansaania šillinguid. Sõidame Abeid Amani Karume Rahvusvahelisest Lennujaamast ainulaadsesse Kivilinna, seame end hotellis sisse ning puhkame pikast lennureisist.

Pärastlõunal algab väljasõit paradiisi vürtsiaeda. Sansibar on üks maailma juhtivaid vürtside, nagu nelk, muskaatpähkel ja kaneel, tootjaid. Ekskursioon viib Sind mahe vürtsifarmi, kus on aastaringselt palju erinevaid taimi. Sa mitte ainult ei näe, vaid ka puudutad, nuusutad ja maitsed. Lõunaks valmistatakse vürtsiaias ehtne Suahilli lõuna, kus ei puudu loomulikud värsked puuviljad otse aiast ning hõrgutav maius ja kuulus Sansibari vürtsikohv.

Päikeseloojangul suundume Kivilinna randa, päikeseloojangule ujuma ning aega veetma Forodhani aeda, mis igal päikeseloojangul muutub toiduturuks, tutvume täpsemalt eesootava reisi ja üksteisega.

Majutus Mizingani Seafront hotellis

PÄEV 3

Peale hommikusööki alustame tuuri Kivilinna tänavatel, saame osa igapäeva linnamelust, tutvume linna ajaloo, kultuuri ja kommetega. Külastame Vanat Kindlust, Darajani turgu, Revolutsiooniaegset dispanseri, näeme Anglikaani Kristuse katedraali, Freddie Mercury maja ja mitmeid teisi lemmikkohti. Soovi korral saab osta suveniire, riideid ja esmatarbekaupu.

Suundume Kivilinna sadamasse, kust algab sõit Changuu saarele, tuntud ka kui Vanglasaar. See asub Kivilinnast kilomeetrite kaugusel eraldatult loodes. Me saame rohkem teada Vanglasaare ajaloo kohta ja uurime milleks huvitava nimega saart alates 1860.ndatest aastatest on kasutatud. Tänaseks on saar aga koduks enam kui 100le suurele kilpkonnale, vanimad neist üle 100 aasta, noorimad vaid mõni nädal. Saarel on imeilus kristallselge vesi, kus näeb alati kirevaid meritähti.

Sõidame Sansibari idarannikule ja registreerime sisse ookeani kaldal asuvasse hotelli. Meid ootab ees rahulik rannapuhkus.

Majutus hotellis Kena Beach Hotel hommiku-ja õhtusöökidega

PÄEV 4

Vaba päev rannamõnude nautimiseks ja omaette ajaks

Majutus hotellis Kena Beach Hotel hommiku-ja õhtusöökidega

PÄEV 5

Vaba päev rannamõnude nautimiseks ja omaette ajaks

Majutus hotellis Kena Beach Hotel hommiku-ja õhtusöökidega

PÄEV 6

Varahommikul sõidame Matemwe sadamasse, kus ootab meid paat sõiduks Mnemba saarele. Enne veel kui Mnembani jõuame, läheme delfiinidega ookeanile snorgeldama. Delfiinide nägemine on garanteeritud! Edasi liigume snorgeldama Mnembale, kus on saare kõige ilusam ja mitmekülgsem ookeanipõhi. Külastame imeilusat liivapanka, mis vee tõusul otsekui ookeani haihtub. Naudime värskeid puuvilju ning teeme lõputult pilte, mis ajavad ka kodused kadedaks!

Suundume saare kõige põhjapoolsemasse tippu Nungwisse, eksootiliste merikilpkonnadega ujuma naturaalsesse akvaariumi ja toidame neid merevetikatega.

Sõidame tagasi hotelli ja ülejäänud päev jääb vabaks, et nautida rannamõnusid ning omaette aega.

Majutus hotellis Kena Beach Hotel hommiku-ja õhtusöökidega

PÄEV 7

Vaba päev rannamõnude nautimiseks ja omaette ajaks

Majutus hotellis Kena Beach Hotel hommiku-ja õhtusöökidega

PÄEV 8

Eksklusiivne ekskursioon vaid GO TRAVELIS!

Registreerime välja hotellist Sansibari idarannikul, et sõita Sansibari kaunimale põhjarannikule. Enne veel, kui rannikuhotelli sisse registreerime, saame näha ja kogeda igapäeva Sansibari elu kohalikus külakeses, milliste töödega on hõivatud naised ja mehed, kuidas veedavad vaba aega lapsed. Teeme koos küla õdedega süüa, külastame küla kooli, õpime käsitööd ja naudime kohaliku meelelahutust ning palju muud põnevat!

Saabume hetk enne kõige kaunimat päikeseloojangut hotelli, et seal end eesolevateks päevadeks sisse seada.

Majutus hotellis Nungwi “kõik hinnas” (Riu Jambo all inclusive)

PÄEV 9

Vaba päev rannamõnude nautimiseks ja omaette ajaks

Majutus hotellis Nungwi “kõik hinnas” (Riu Jambo all inclusive)

PÄEV 10

Vaba päev rannamõnude nautimiseks ja omaette ajaks

Majutus hotellis Nungwi “kõik hinnas” (Riu Jambo all inclusive)

PÄEV 11

Alates varahommikust veedame päeva Dhow purjepaadil Sansibari kõige kaunimatel väikesaartel, ujume sinises laguunis, snorgeldame, naudime värsket mereannilõunat ja päikeseloojangul purjetame ookeani tuulega tagasi sadamasse. See päev on imeline, justkui kirss tordil. Seda elamust ei saa sõnadesse panna vaid peab ise kogema!

Majutus hotellis Nungwi “kõik hinnas” (Riu Jambo all inclusive)

PÄEV 12

Sansibar–Istanbul

Istanbul–Tallinn