Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

Suur India elamusreis

Küsi pakkumist just Sulle sobivaks ajaks

TELLIMUSREIS
Hind al. 3330€/in

India – see on imede ja üllatuste maa, kus lihsalt peab elu jooksul ära käima. Värvid, lõhnad, maitsed – need saavad Sinu jaoks Indias uue tähenduse. Et seda kõike korraga lühikese aja jooksul kogeda, on Sulle vaja teejuhti, kellel on selles vallas piisavalt kogemusi.

Kirjamees ja muusik Margus Kalam viib meid Indiasse. Aga mitte sellisesse Indiasse, kuhu viivad mahatallatud rajad. Ei. Meie läheme hoopis ja vaatame Indiat läbi Marguse enda rohkete käikude ja seikluste sellel maal.

Reisi korraldab: Go Travel

Reisijuht: Margus Kalam. Margus on selle marsruudi kümneid kordi läbinud ja teravamad elamused kirja pannud raamatusse Minu Aasia. Saad kuulata värvikaid lugusid kogu reisi vältel ja vastuseid küsimustele, mis ühisel teekonnal tekkida võivad. Margus on viimastel aastatel hobikokana pühendunud just nimelt India köögile ja jagab rõõmuga teadmisi selles vallas. Kulinaarne elamus on sellel reisil garanteeritud. Lisaks teeme tutvust imekauni käsitöökunstiga, mille poolest India eriti kuulus on. Sellel alal peab Margus end spetsialistiks, sest juba eelmise aastatuhande lõpust saati on ta Eestisse toimetanud tonnide kaupa kõike, mida osavad käsitöölised Indias valmis meisterdanud. Küsi reisi kohta lisainfot otse Marguselt minuaasia@gmail.com või kirjuta meile elamus@gotravel.ee.

HIND

 • alates 3300 € ühele (ööbimisega kahekohalises toas)
 • Kui reisid üksi ja soovid broneerida ühekohalist tuba, siis palun kirjuta aadressile elamus@gotravel.ee

HIND SISALDAB

 • edasi-tagasi lennupileteid (sh lennujaamamaksud ja ära antav pagas 23 kg)
 • bussi transporti kogu programmi vältel
 • 12 ööd majutust kohaliku atmosfääriga 3* ja 4* hotellides kahekohalistes tubades
 • 12 indiapärast hommikusööki
 • toitlustamist vastavalt programmile
 • reisikavas kirjeldatud tegevusi
 • sissepääsusid tasulistesse vaatamisväärsustesse
 • eestikeelse reisijuhi teenuseid kogu reisi vältel

LISATASU EEST

 • Reisikindlustus
 • Programmivälised lõunasöögid, snäkid
 • Viisa
 • SIM-kaart (vabatahtlik)
 • Vaktsineerimine (vabatahtlik)
 • Kohustuslikud COVID-testid (kui on sel perioodil nõutud)

TASUMINE

 • Ettemaks 30% tuleb tasuda 3 päeva jooksul broneerimise hetkest.
 • Ülejäänud summa koos kõigi lisadega tuleb tasuda arvel näidatud kuupäevaks.

TÜHISTAMINE

 • Kui reisimine ei ole Ukraina sõjategevuse või COVID-19 tõttu võimalik, siis reis kas lükatakse edasi või tühistatakse. Viimasel juhul kehtivad reisijatele pakettreisidirektiivist tulenevad tingimused.
 • Reisi tühistamisel omal soovil peetakse kinni ettemaks 30% reisi maksumusest. Alates 23.12.2022 on trahv 100%.
 • Kindlasti soovitame teha piisava kattega reisitõrke- ja tervisekindlustuse kogu reisi perioodiks, et vältida võimalikke ootamatusi ja tagada kindlustunne kogu reisi vältel. Vormista kindlustus SIIN
 • Palun tutvuge AS GoTravel poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega SIIN.

VIISA

 • EV Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Indiasse reisimiseks viisat, pass peab kehtima kogu reisi vältel. Võimalik on taotleda e-viisat.
 • Viisa taotlemine toimub üle interneti https://indianvisaonline.gov.in/evisa/Registration
 • Viisat tuleks hakata taotlema orienteeruvalt kaks nädalat enne reisi algust. Viisa maksumus eesti kodanikule on 87 USD. Vajalik on passipilt jpg-failina (minimaalne suurus 10KB, maksimaalne 1MB) ja skanneeritud lehekülg passi lehest, kus on kirjas isikuandmed (minimaalne suurus 10 KB, maksimaalne 300KB). Tasuda saab krediitkaardiga.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

REISIKINDLUSTUS

 • Soovituslik on omada koroonaviiruse haigusjuhtumeid katvat tervisekindlustust.
 • Salva Kindlustuse AS on meie pikaajaline partner, kes pakub COVID-19 kaitset ning kuni miljoni euro suurust katet tervisekindlustusele.
 • COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse Salval: hüvitavad COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 €). Samuti katavad lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 € eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine. Reisitõrke alusel hüvitavad kasutamata reisipaketi maksumuse juhul kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 viirus enne reisi Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud.
 • Kindlustuse vormistamine lisateenusena, soovist palume teatada broneerimisel (vajalik isikukood).

LISAINFO

 • Indias ei lähe kõik alati plaanipäraselt. Rongid hilinevad tihti ja autojuhid ei pruugi õigel ajal välja ilmuda. Usupühad võivad põhjustada mitmet laadi viivitusi. Indialastel on aega küll ja nad ei kiirusta. Meie teame, et see nii on, ja oleme alati valmis lisaks plaanile A, rakendama ka plaane B ja C.
 • Palume reisijatel meiega kaasa tulla teadlikuna ja valmis olles, et asjad ei pruugi alati minna täpselt nii nagu plaanitud. Kui nii peaks juhtuma, siis palume teil olla kannatlikud ja omalt poolt lubame, et töötame täie võimsusega selle nimel, et leida lahendus tekkinud uuele olukorrale võimalikult kiiresti.

REISIKAVA

PÄEV 1 | Lennud Indiasse

PÄEV 2 | Delhi

Maandume koidikul New Delhi lennujaamas ja võtame bussiga suuna hotelli poole. Juba sõit läbi linna on elamus omaette. Kirevaks maalitud ja tulede-viledega ehitud veoautod, mille laadungiks ei pruugi olla ainult kaup, vaid ka loomad või koguni tööle sõitvad inimesed. Arvukalt sõiduautosid ja veel arvukamalt mootorrattaid, mis omakorda laveerivad kollaste-roheliste autorikšade vahel. Siin-seal satub sekka ka jalgrattarikšasid, käsitsi käru vedavaid inimesi, loomavankreid ja muidugi kõige tähtsamaid tegelasi Indias üldse – lehmi.

Võtame pisut aega värskendamiseks, teeme tutvust India köögiga ja asume Delhi vaatamisväärsusi kaema. Algatuseks teeme ringkäigu koos giidiga Suurmogulite ajastust pärit Lal Qila punases kindluses (Red Fort), mis asub värviderohkes ja saginat täis Old Delhis. Eedasi liigume sealt India suurima mošee Jama Masjid juurde ning piilume sisse Old Delhi salapärastele tänavatele. Sõidame mööda suurest India väravast (India Gate), parlamendihoonest ja Rashtrapati Bhawanist (presidendi residents), mis on ehitatud Briti Impeeriumi ajal, näitamaks oma ülemvõimu Indias.

Päeva naelaks on Humayuns Tomb, mis olevat olnud inspiratsiooniallikaks hilisemal Taj Mahali ehitusel. Suur ja kaunis punasest kivist ehitis vaikses pargis, eemal suurest linnakärast. Peale lärmakaid ja ülerahvastatud Delhi tänavaid mõjub see paik eriti rahustavalt. Teine oluline sihtkoht on Qutub Minar ehk liivakivist laotud uhke minarett, mis omas kategoorias maailma kõrgeim. Ka sealne park on selline, kus tahaks kauem aega veeta.

Õhtu lähenedes jalutame mööda äri-ja kaubanduskeskuse Connaught Place’i ringteed, kus võib hetkeks tunduda nagu oleks Londonisse sattunud. See linnaosa on taas brittide ehitatud, et end Indias tunda kui kodus. Nüüd oleks justkui kamaluga India vürtsi sinna peale puistatud. Leiame hubase restorani kehakinnituseks, kus võib isegi külma õlut värskenduseks tellida. Seda luksust igal pool Indias ei pakuta.

Kui veel jaksu on, jalutame sealt edasi mööda kaubandustänavat Janpath, kus värvikas käsitöö lööb silme eest kirjuks ja kes soovib, saab oma kauplemisoskuse proovile panna.

Majutus Hotell Cottage Yes Please või samaväärses hotellis.

PÄEV 3 | Delhi–Agra

Alustame uut päeva hommikusöögiga ja joome kuulsat kohalikku piimateed chai’d hotelli lähedal restoranis, mille aknast on hea jälgida kohalike elanike igahommikust sagimist. Seejärel võtame suuna Agrasse, kus asub India kuulsaim vaatamisväärsus Taj Mahal, mis ei vaja ilmselt tutvustamist. Sõit võtab aega umbes neli tundi. Lõunasöögi teeme vastavalt vajadusele. Kogemused on näidanud, et India rammus hommikusöök hoiab kõhu täis päris pikalt.

Veedame valgest marmorist ja poolvääriskive täis maailmaime Taj Mahal juures paar tundi ning kiikame ka teistesse põnevatesse paikadesse selles ajaloolises linnas.

Kui olud võimaldavad ehk siis pole piiranguid seoses viiruse levikuga, saame sisse piiluda kohaliku pere elamisse ja pererahvaga koos kodus valmistatud teed maitsta. Võimalus on näha, kuidas osavad käsitöömeistrid töötavad, graveerides välgukiirusel pehmest liivakivist kauneid kujukesi.

Alati tuleb arvestada sellega, et India on imedemaa, kus miski ei kulge plaanipäraselt ja muudatusi tuleb igal sammul. Ärge laske end sellest heidutada, sest alati on pakkuda midagi uut ja põnevat.

Kuninglik õhtusöök maharadžalikus restoranis.

Majutus Hotell Taj Villa Hotel või samaväärses hotellis.

PÄEV 4 | Agra–Jaipur

Peale hommikusööki sõidame Agrast edasi mahajäetud pealinna – Fatehpur Sikri’sse. See on arhitektuuriliselt kaunis ja üldse rahulik paik, kus võib ära unustada linnamüra. Punasest liivakivist tornide, müüride ja sammaste vahel jalutades võime ette kujutada, mis toimus selles põnevas linnas sadu aastaid tagasi. Miks see linn maha jäeti, selle kohta saame vast vastuse giidi käest. Kindlust ümbritsevad vaid lagendikud ja üksikud puud kaugel väljal. Kõrgustes tiirutavad kullid jahivad hiiri ja madusid, keda Rajastahnis rohkelt leidub.

Sealt aga edasi juba Rajasthani osariigi pealinna Jaipuri. Sõit võtab aega 4–5 tundi. Vajadusel teeme teel pausi lõunasöögiks.

Arvatavasti jõuame Jaipuri õhtupoolikul ja teeme jalutuskäigu linna kaubandustänaval, kus pilku köidavad  vaateaknad täis kuninglikke sarisid ja aksessuaare. Vaatame üle Tuultepalee (Hawa Mahal) ja piilume sisse mõnda juveelipoodi. Jaipur on vääriskivide lihvimise keskusena tuntud üle maailma. Seetõttu on seal hulgaliselt juveelipoode, kust soodsalt endale mõni vääriskiviga ehe soetada. Reisijuht saab selles osas abiks olla, et keegi hinnaga mööda pükse ei saaks.

Õhtustame kaunis restoranis ja naudime kuninglikku Rajasthani kööki.

Majutus Hotell Nahargarh Haveli või samaväärses hotellis.

PÄEV 5 | Jaipur

Peale hommikusööki läheme tutvuma linna suurima vaatamisväärsusega, milleks on hiiglaslik kindlus Amber Fort (kutsutakse ka Amer Fort). Kui oled juba Delhi ja Agra tänavapildiga harjunud, siis Jaipuris võid märgata, et inimesed on veidi pikemad ja autorikšad näevad välja suisa kuninglikud. Eks ole see juba aegade algusest olnud maharadžade ja sõdalaste kants.

Amber Fort’is on kohvik, kus saab terrassil istudes imelist vaadet nautida. Jõulised kindlusemüürid, mis looklevad mööda mägesid mitme kilomeetri kaugusele, annavad aimu kunagisest jõukusest.

Peale seda teeme ringsõidu ümbruskonnas, vaatame veel mõnd kohalikku vaatamisväärsust ja veedame õhtu hubases restoranis kohalikke hõrgutisi nautides.

Majutus Hotell Nahargarh Haveli või samaväärses hotellis.

PÄEV 6 | Jaipur–Pushkar

Peale hommikusööki suundume Pushkari poole. Sõit kestab olenevalt liiklusest 3–4 tundi.

Pushkar on reisijuhi üks lemmikpaiku Indias, kus aeg justkui peatub ja kust ei taha kunagi ära tulla. See on väga püha paik, kus alkohol ja liha keelatud. Saladuskatte all võib küll mainida, et nii mõnigi restoran on viimastel aastatel patustama hakanud ja serveerib kohvitassides õlut.

Registreerime hotelli sisse ja seame end valmis kaamelitega sõitma Thari kõrbe, kus naudime päikeseloojangut kohalike rahvalaulude saatel, mida muusikud ikka esitama tulevad, kui on näha turiste kõrbe poole liikumas. Teel kõrbesse möödume kohalike mustlaste telklaagritest. Tõepoolest, nii nad elavadki seal kõrbeserval sinisest kilest koormakatete all tervete perede kaupa.

Õhtustame mõnusas hipiliku meeleoluga restoranis, taustaks tempite kellahelinad või monotoonsed, kauni meloodiaga mantrad, mis vaikselt unele suigutavad.

Majutus Hotell Kanhaia Haveli või samaväärses hotellis.

PÄEV 7 | Pushkar

Hommikusöök kauni vaatega hotelli katuseterrassil. Taamale jäävad mäed ja templid, ümbritsevate majade katustel luusivad ringi languurid, kes endale söögipoolist otsivad ja virutavad kõike, mis ripakil. Hotelli pererahvas elab samas hoones ja nende kilpkonnad jalutavad vabalt mööda maja ringi, nii et pole ime kui avastad ühe enda laua kõrvalt söögipalukest küsimas. Pererahvas on seal väga sõbralik ja noorem peremees armastab ikka juttu ajama tulla, et veenduda, kas külalised on majutusega rahul.

Teeme jalutuskäigu ümber püha järve ja kuulame, mida giidil on selle paiga kohta rääkida. Avastame väikese linna kitsukesi tänavaid, piilume kohalike elanike tagahoovidesse, teeme tutvust eeslite, kitsede, sigade ja lehmadega, kes seal vabalt ringi liiguvad. Õhtupoolikul teeme väljasõidu mägedesse, kus asub pisike tempel kalju sees. Võib öelda, et see on turistide poolt veel avastamata.

Mäelt avaneb kaunis vaade Pushkari orule.

Õhtustame taas ühes paljudest headest vabaõhurestoranidest selles imearmsas linnakeses.

Majutus Hotell Kanhaia Haveli või samaväärses hotellis.

PÄEV 8 | Pushkar

Võtame korraks aja maha ja teeme puhkepäeva, et tunnetada selle püha paiga hingust. Huvilistel on muidugi võimalik koos reisijuhiga ringi liikuda, kel on seal linnas alati midagi teha. Näiteks mõne vana tuttavaga koos teed juua ja lugusid vesta või parimaid pildistamiskohti otsida. Kauneid templeid, kuhu sisse astuda, on seal nii palju, et neid ei jõua nädalaga läbi käia, seega anname kõigile vabad käed. Kes soovib, saab ajurveeda massaaži tellida või joogaklassiga liituda.

Õhtusöök vaatega pühale järvele.

Majutus Hotell Kanhaia Haveli või samaväärses hotellis.

PÄEV 9 | Pushkar–Jodhpur

Hommikusöök hotellis, kus jätame hüvasti armsa pererahva ja kütkestava Pushkariga.

Sõidame taas 4–5 tundi, seekord Jodhpuri.

Selle linna suurim vaatamisväärsus on taas kindlus, mille nimeks Mehrangarh Fort. Võimas ehitis, mis kõrgub linna serval kalju otsas ja kust linna poole vaadates on näha, miks seda linna kutsutakse siniseks linnaks. Kindlus, kus filmitakse tihti Bollywoodi filme ja rikkad peavad pulmi. Aeg tunnetada kunagise suurmogulite ajastu hiilgust.

Vajadusel teeme kerge eine ja liigume edasi Jaswant Thada valgest marmorist mausoleumi. Taas üks arhitektuuriline ime, millega Rajasthan ei väsi üllatamast.

Õhtustame vabaõhurestoranis On The Rock’s, mis paikneb kaunis aias ja nagu nimi ütleb, on täidetud kividega. Lopsakad taimed, kivirahnud ja skulptuurid mõjuvad õhtupimeduses küünlavalgel eriti müstiliselt. Seal serveeritakse külma õlut ja muid napse.

Majutus Hotell Kothi Heritage või samaväärses hotellis.

PÄEV 10 | Jodhpur

Hommikusöök hotelli aias vabas õhus.

Teeme jalutuskäigu Mandore iidses linnas (Mandore Garden), kus on palju punasest kivist templeid ja monumente, mille vahel silkavad ringi languurid. Oleks nagu vanasse India filmi sattunud. Seal arnastavad pildistamas käia noorpaarid ja pole ime, kui meid koos pildile palutakse. Edasi liigume Umad Bhawan Palace muuseumisse ja teeme vajadusel lõunapausi.

Vaatame, kuidas käsitöölised käsitsi kangast trükivad ja antiikset mööblit restaureerivad. Tuntud India antiikmööbel on pärit just sellest paigast.

Majutus Hotell Kothi Heritage või samaväärses hotellis.

PÄEV 11 | Jodhpur–Udaipur

Kinnitame kõhtu hotellis ja suundume Udaipuri, mis tuntud uhkete paleede poolest ja mida kutsutakse suisa idamaiseks Veneetsiaks ning järvede linnaks. Sõit võtab aega umbes 5–6 tundi. Esimesel õhtupoolikul istume paati ja seilame Pichola järvel, kus saame oma silmaga näha kohalike inimeste sagimist järve kallastel. Põikame läbi Jagmandiri saarel asuvast paleest, kust avaneb kaunis vaade linnapaleele.

Õhtusöök nagu ikka kohalik, kus kindlasti midagi Udaipurile ainuomast.

Majutus Hotell Gaj Vilas või samaväärses hotellis.

PÄEV 12 | Udaipur

Peale hommikusööki teeme lähemalt tutvust selle kauni romantilise linnaga. Peamine vaatamisväärsus on võimas linnapalee, mida eelmisel õhtul juba paadisõidul nägime. Kompleks koosneb 11 paleest, mis ehitatud küll erinevatel ajastutel, kuid samas on arhitektuuriliselt hoitud ühtset stiili. Tegemist on suurima kompleksiga terves Rahjasthani osariigis.

Järgmiseks suundume Bagore Ki Haveli muuseumisse ja Jagdi templisse. Sõltuvalt sellest, kui palju jaksu jätkub, teeme veel ringi mööda ümbruskonna vaatamisväärsusi.

Majutus Hotell Gaj Vilas või samaväärses hotellis.

PÄEV 13 | Udaipur–Delhi

Sööme hotellis hommikust ja lendame tagasi Delhisse, kus hakkame otsi kokku tõmbama. Viimaseks päevaks programmi giidi saatel pole, kuid huvilised saavad koos reisijuhiga mööda Main Bazar’i turu piikonda ringi jalutada ja soovi korral abi ostude tegemisel. Kes siis ikka Indiast koju läheb ilma teed ja vürtse või salli ostmata? Reisijuhil on seal pikaajalised sidemed mitmete hulgimüüjatega, kust kauneid kangaid saab poolmuidu. Naised saavad endale henna kehamaalinguid vanameistri käe all teha lasta, kes mõne minutiga suudab terve käe täis maalida.

Lõuna ja õhtusöök ühiselt Main Bazar’i restoranis Metropolis.

Majutus Hotell Cottage Yes Please või samaväärses hotellis.

PÄEV 14 | LENNUD KOJU