Go Puhkus Go Blogi Go Elamus Go Pood Go Incoming

Tule Suure Eesti Raamatuklubiga avastama kirjanduslikku Iirimaad augustis koos ühe meie tunnustatuma inglisekeelse kirjanduse tõlkija KRISTA KAERAGA

Broneerimine suletud.

11.-18.08.2024
Hind al. 2150€/in

Iiri kirjandustraditsioonid hõlmavad nii linna ja maa, protestantlikke ja katoliiklikke traditsioone kui ka gaeli ja inglise keelt; ilukirjadust iseloomustab läbi aegade hea kogukonna- ja ajalootunnetus, armastus lugude pajatamise vastu ja vürtsikas keelekasutus. Iiri uhket kirjanike rivi kroonib neli Nobeli preemiat : Shaw’le, Yeatsile, Beckettile ja Séamus Heaneyle – Iirimaa mõõtu maa jaoks märkimisväärne saavutus.

Reis toimub: 11.–18.08.2024

Reisi korraldab: Go Travel

Reisijuht: Krista Kaer

HIND

 • Klubiliikme hind 2150 € ühele eeldusel, et koos reisib 2 inimest (ööbimisega kahekohalises toas)
 • Klubiliikme hind 2690 € majutused üksinda toas

HIND SISALDAB

 • lennupileteid
 • ringsõitu kõigi mugavustega bussiga vastavalt reisikavale
 • majutust hotellides kahekohalistes tubades 7 ööd
 • hommiku- ja õhtusööke hotellides
 • eestikeelse giidi/reisisaatja teenuseid
 • sissepääsude pakett, sh 6 tasulist külastust.

LISATASU EEST

 • Reisikindlustus (lisainfo allpool)
 • Ühekohaline majutus

TASUMINE

 • 30% reisi maksumusest tuleb tasuda 7 päeva jooksul broneeringu kinnitamiseks.
 • Ülejäänud summa koos kõigi lisadega tuleb tasuda hiljemalt 20. juuniks 2024.

TÜHISTAMINE

 • Reisi tühistamisel omal soovil kuni 20.juunini 2024 peetakse kinni ettemaks.
 • Alates 21. juunist on tühistamistasu 100%.
 • Palun tutvuge AS GoTravel korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega:  https://gotravel.ee/reisitingimused/.

VIISA & REISIDOKUMENT

REISIKINDLUSTUS

 • Reisitõrkekindlustust soovitame teha kohe, kui reis on ostetud või esimene osamakse tasutud, sest reisi ärajäämise kaitse hakkab kehtima 4 päeva pärast lepingu sõlmimist. Sellisel juhul on kindlustuskaitse all ka kogu reisini jäänud periood.
 • Oluline on tähelepanu pöörata õige reisitõrke kindlustussumma valimisele, et oleks kaetud kogu reisi maksumus. Selleks tuleks välja arvutada, kui suured on esialgsed reisikulud kokku või kui palju võiks maksma minna ootamatu reisilt naasmine ning seejärel valida reisitõrke kindlustussumma suurema kulu järgi.
 • Reisikindlustuse vormistamine lisateenusena, soovist palun teatada broneerimisel, vajalik isikukood. Meie kindlustuspartner on Salva Kindlustus.
 • Reisikindlustuse hind (seisuga jaanuar 2024) reisiperioodiks 8 päeva. Piirkond Euroopa, maksimaalsed hüvitismäärad reisija kohta: meditsiiniabi 100 000 €, reisitõrge 2000 €, pagasikindlustus 400 €. Poliisi hind 7–29. a reisijale 48,87€; 30–69. a reisijale 58,39€; 70–79. a reisijale 106,49€; üle 79. a reisijale 161,35€.

LISAINFO

 • Rühma suurus – minimaalne reisijate arv 28, maksimaalne 40.
 • Reisi ametlik keel on eesti keel. Kohalikke giide vajadusel tõlgitakse.
 • Aeg: ajavahe 2 tundi.
 • Reisil on kõndimist küll, aga vähem kui oli Cornwallis või Shotimaal.
 • Me ei saa garanteerida, et leiame toakaaslased kõigile üksikutele reisijatele, kes soovivad tuba jagada. Kinnitame need kohad peale registreerimise lõppu.
 • Õhtusöökide hinda ei kuulu joogid, need on kohapeal lisatasu eest.
 • Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. 
 • Palun tutvuge AS GoTravel poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega: http://gotravel.ee/reisitingimused/.

REISIKAVA

LENNUD

11.august 2024 Tallinn — Riia     05:35—06:25     Air Baltic BT362


11.august 2024 Riia — Dublin     07:35—08:45     Air Baltic BT661


18.august 2024 Dublin — Riia     09:25—14:20     Air Baltic BT662


18.august 2024 Riia — Tallinn     20:05—20:55     Air Baltic BT317

Lennuvedaja airBaltic

Äraantava pagasi piirmäär on kuni 23 kg.

Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Toitlustus lennul on lisatasu eest.


1.päev P, 11.08

Lennud Air Balticuga Tallinn – Riia 05.40-06.30 ja Riia – Dublin 07.35–08.45.

Tutvume Dubliniga nii bussiga kui jalgsi.

Iiri Vabariigi pealinn Dublin on paljude tähtsate kirjanike sünnipaik ja inspiratsiooniallikas; samuti on see elegantne Euroopa linn, kust võib leida mitmeid märkimisväärseid 18. sajandi arhitektuuri näidiseid. Dublinis valitsevad vastuolulised meeleolud, alustades nooblite avenüüde ja intiimsete kõrvaltänavatega, jätkates šikkide poodide ja traditsiooniliste pubidega. Dubliniga seostuvaid kirjanikke võib lugeda üles lehekülgede kaupa, piisab kui nimetada James Joyce’i, John Banville’i, Roddy Doyle’i, Oscar Wilde’i.

Vaatame James Joyce’i torn-muuseumi, Püha Patricku katedraali. Merrion Square’il vaatame pargis Oscar Wilde’i monumenti ja Trinity College´it. Käime ka Glasnevin Cemeteryl, kuhu on maetud väga palju kuulsaid iirlasi. Pealelõunal majutume hotelli ja õhtupoolikul on vaba aeg tutvumaks linnaga omapäi. Õhtusöök Dublini hotellis.


2.päev E, 12.08

Sõidame Dublinist Põhja-Iirimaa suunas. Külastame iiri ühe tuntuma luuletaja Patrick Kavanagh’ keskust Inniskeenis. Edasi sõidame Iiri Vabariigi piiri läänekaldale Mullaghmore’i rannikule kauneid vaateid imetlema. Ülejäänud päev möödub luuletaja Yeatsi kodukohas, järvedega ülekülvatud imekauni maastikuga Sligos. Külastame Yeatsi viimset puhkepaika Drumcliffi kalmistul. Sligos toimus ka osa Sebastian Barry “Salajase käsikirja” tegevusest. Majutus ja õhtusöök Sligos.


3.päev T, 13.08

Avastame Lääne-Iirimaad, hõredalt asustatud, tuultest räsitud mägede ning ümbrust ilmestavate kivimüüride ja turbarabadega maad. Croagh Patricku mäge valvab Püha Patrick, saare kaitsepühak. Külastame Martin McDonaghi näidendist tuntud maalilist Leenane’i orgu, järveäärset sakiliste katuseservadega Kylemore’i kloostrit ja selle aedu. Majutus ja õhtusöök Clifdenis.


4. päev K, 14.08

Täna läheme Connemara rahvusparki, mille territooriumile mahub Kaheteistkümne Beni tippudest neli, ja käime ka Connemara pärimuskeskuses. Teeme peatuse Galway linnakeses.

Majutus ja õhtusöök (kinnitamata).


5. päev N, 15.08

Külastame Thoor Ballylee’d, mida võib pidada Iirimaa kõige tähtsamaks avalikuks hooneks, mis on tihedalt seotud W.B.Yeatsi luule ja perekonnaga. Jalutame Yeatsi ja leedi Augusta Gregory matkarajal. Siinsamas kõrval on omapärane Coole Parki. See on paik, kus leedi Augusta Gregory kogus enda ümber noored kirjanikud, et sepitseda Iiri rahvuslikku taassündi. Peale lõunapeatust jalutame Moheri kaljudel. mis on 214 m kõrgused ja ulatuvad 8 km kaugusele merre ning on meeliülendavalt kaunid isegi udus. Meie teekond jätkub läbi kuumaastikuga sarnaneva kuulsa Burreni rahvuspargi. Majutus ja õhtusöök Limerickis.


6. päev R, 16.08

Teeme lühitutvust viikingite rajatud Limerickiga. Järgnev Dingle’i poolsaare ringsõit pakub kõige ilusamaid Iirimaa maastikuvaateid ning Blasket Centre annab ettekujutuse iirikeelse kogukonna elust. Majutus ja õhtusöök Corki linnas.


7.päev  L, 17.08

Teeme peatuse Casheli kaljul (Rock of Cashel), mis on Iirimaal ikooniline paik. Legendi järgi tuli Püha Patrick ise siia, et kuningas Aenghus ristiusku pöörata. Jätkub sõit Dublini poole läbi Wicklow’ mägede. Hea ülevaate piirkonnast saame Glendalough’ külastuskeskuses. Majutus Dublini äärelinnas.


8. päev  P, 18.08

Bussisõit lennujaama.

Lennud Dublin – Riia 09.25 – 14.20 ja Riia – Tallinn 20.05 – 20.55


HOTELLID:

11 August: Dublinis, Harcourt hotel 3*

12 August: Sligos, Sligo Park Hotel 4*

13 August: Clifdenis, Clifden Station House 3*

14 August: Galways, Nox Hotel 3*

15 August: Limerickis, Greenhills Hotel 4*

16 August: Corkis, The River Lee 4*

17 August: Dublinis, Carlton Hotel Blanchardstown 4*